Regulamin pobytu Pokoi Gościnnych „WEEKEND” w Szklarskiej Porębie

Będziemy wdzięczni za przestrzeganie niniejszego Regulaminu. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w naszym obiekcie. Znajomość Regulaminu ułatwi nam współpracę i pozwoli uniknąć nieporozumień oraz niekomfortowych sytuacji. Zapewni również bezpieczeństwo gości i miłą atmosferę.

1. Pokoje w obiekcie noclegowym „WEEKEND” wynajmowane są na doby, a doba hotelowa trwa od godz. 12:00 do godz. 10:00 następnego dnia, bez względu na godzinę przyjazdu. Należność za pobyt rozliczana jest przed zakwaterowaniem. Nie rozliczenie się w dniu zakwaterowania jest jednoznaczne z rezygnacją z dalszego pobytu i pokój może być po godz. 10:00 następnego dnia wynajęty innym osobom.

2. Każdy, kto dokona rezerwacji lub wynajęcia pokoju jednocześnie oświadcza, że zapoznał się z ofertą oraz Regulaminem i akceptuje jego postanowienia, co warunkuje rozpoczęcie użytkowania i płatność wg aktualnego cennika zamieszczonego na stronie www.weekend-szklarska.pl/cennik. Za rozpoczęcie użytkowania uważa się używanie łazienki, siadanie na pościeli itp znaki użytkowania pokoju.

3. Nie zdanie pokoju i kluczy w umówionym dniu wyjazdu do godz.10:00 równoznaczne jest z płatnym przedłużeniem pobytu o 1/2 doby bez noclegu.

4. Skrócenie pobytu, należy zgłosić poprzedniego dnia do godz. 10:00, a zwrot pieniędzy jest możliwy przekazem pocztowym w wypadku wynajęcia pokoju nowym gościom.

5. Liczba osób w pokoju nie może być większa niż ustalono w trakcie rejestracji. W innym przypadku obiekt ma prawo żądać dodatkowej opłaty wg cennika albo rozwiązać umowę bez zwrotu wcześniej wniesionej kwoty lub zadatku.

6. Zabrania się przebywania osób niezameldowanych w obiekcie, chyba że gospodarz wcześniej wyraził na to zgodę, określając odpowiednie godziny przebywania osób trzecich.

7. Właściciel zwierzęcia jest odpowiedzialny za wszelkie wyrządzone przez nie szkody.

8. Palenie w budynku jest zabronione za odszkodowaniem 500 zł z tytułu utraty gości – podst.: art. 5 ust. 1 Ustawy antynikotynowej. Palić należy na balkonach lub przed wejściem do budynku.

9. Dla bezpieczeństwa mienia wszystkich wczasowiczów, obowiązkowo zamykać drzwi wejściowe do budynku. Przed wyjściem z pokoju zamykać okna i drzwi, nie pozostawiając je nawet uchylone. Wartościowego sprzętu nie zostawiać na zewnątrz budynku nawet na chwilę.

10. Bezpłatny parking na posesji nie jest strzeżony, lecz tylko chroniony kamerami. Pojazdy bez AC i wartościowe, goście zobowiązani są parkować na płatnych parkingach: Hotel Kryształ lub Parking na ul. Objazdowej. Prosimy o każdorazowe zapinanie łańcucha co uchroni przed zaparkowaniem obcych.

11. Wchodzenie na kaskadę wodospadu jest zabronione – grozi poślizgiem i groźnym w skutkach upadkiem. Głębokość oczka 70 cm – grozi utonięciem dziecka bez opieki.

Prosimy o nie wrzucanie przedmiotów do wody w oczku wodnym.

12. Zgubienie kluczy skutkuje wymianą 2 wkładek patentowych i dorobienie 8 kluczy – płatne 100 zł.

13. Siadanie większej niż przewidziana ilości osób na łóżkach grozi załamaniem łóżka.

14. Posiłki prosimy konsumować wyłącznie w jadalniach, co zapobiegnie zaplamieniu pościeli, materaca, dywanów i odbarwieniu mebli gorącą szklanką, patelnią lub alkoholem.

15. Dla bezpieczeństwa pożarowego, zabrania się używania w pokojach, czajników, żelazka, grzałek itp. Miejscem do przyrządzania posiłków i prasowania jest przystosowana do tego celu jadalnia.

16. W wypadku wyrządzenia szkód, wczasowicz zobowiązany jest zgłosić je natychmiast gospodarzowi i do dnia wyjazdu zapłacić odszkodowanie pokrywające poniesione straty.

17. Po posiłku, prosimy umyć nakrycia a jadalnię udostępnić gościom z innych pokoi. Z tego też powodu dłużej trwającą konsumpcję lub imprezy prosimy urządzać w pubie lub kawiarni.

18. Naszym celem jest zadowolenie wczasowiczów, dlatego wskazane jest swobodne, wg upodobań spędzanie czasu, jednak w godz. 22:00 – 6:00 w sposób nieuciążliwy dla reszty współuczestników, szczególnie gdy przebywają dzieci lub starsi. W wypadku skarg, gospodarz ma prawo wypowiedzenia zakłócającym spokój dalszego zakwaterowania od godz. 10:00 na zasadzie p. 4. niniejszego Regulaminu.

19. Odpadki żywności i śmieci łatwo gnijące prosimy wystawiać w workach na posadzce klatki schodowej. Zapas worków na śmieci i papieru toaletowego znajduje się w jadalni.

20. Wszelkie uwagi, życzenia, wyrazy niezadowolenia oraz niedomagania urządzeń technicznych prosimy niezwłocznie zgłaszać gospodarzowi do usunięcia, co zapobiegnie gościom zbędnego dyskomfortu.

Kontakt: tel. 604281564, e-mail: weekend@post.pl, domofonem lub dzwonek do mieszkania na II piętrze.

Życzymy przyjemnego pobytu w naszym pensjonacie.

Zobacz również

Pokoje

pokój-weekend

Atrakcje

atrakcje-szklarska

 Otoczenie

oczko-wodne-na-posesji

 Cennik

pieniądze