Ogród dla wczasowiczów

Pensjonat „WEEKEND” jest zlokalizowany, przy końcu deptaka, na wyniosłej, malowniczej skarpie okrytej krzewami ozdobnymi i drzewami iglastymi tworzącymi zieloną wyspę w centrum miasta, jednak dopiero wejście na posesję pozwala ukazać architekturę ogrodową działki, łączącą poszczególne części różnego przeznaczenia w funkcjonalną całość.

Najbardziej eksponowaną częścią są dwa oczka wodne z fontanną, połączone kaskadą wodospadu, wśród zwisających gałązek iglaków
i obficie biało kwitnącego Ubiorka wiecznie zielonego, nawilżające
i chłodzące powietrze w upalne dni lata.
Na posesji dobrano stanowiska dla ponad 150 gatunków odpowiednich krzewów ozdobnych i roślin kwitnących kolejno, poczynając od przedwiośnia przepychem Krokusów, wiosną Magnolii i bogactwem barw Azalii i Rododendronów, przez całe lato Róż, Dalii i Powojników a jesienią Wrzosów i Zimowitów.

ogrod
krokusy-2
krokusy-pod-drzewami
skarpa
przy-górnym-oczku
przy-grillu
wodospad
kwiaty
widok-z-balkonu

Zimą pięknie kontrastują ze śniegiem i zdobią ogród zimozielone Rododendrony, Cisy, Cyprysy, Jałowce i Bluszcz, ożywiając pozbawiony kwiatów krajobraz.

Ogród urządzony dla relaksu  wczasowiczów wzbudza zainteresowanie szczególnie miłośników przyrody.

W różnych miejscach ogrodu urządzono stoły z ławami do relaksu
i konsumpcji posiłków a także mający wielkie powodzenie kominek ogrodowy, gdzie można spędzać czas w towarzystwie przy grillu, popisując się umiejętnościami kulinarnymi.

Dla dzieci atrakcją dwa oczka wodne z fontanną i kaskadą wodospadu oraz z wodną roślinnością jak też zabawy przy nim, pod nadzorem opalających się przy kawie lub grillu rodziców
a także trawnik dwupoziomowy.